Pompa ciepła Niepołomice 

 

Profesjonalny montaż pomp ciepła w Niepołomicach

Salon Daikin w Krakowie zajmuje się świadczeniem usług z zakresu projektowania, montażu, serwisu a także konserwacji pomp ciepła i klimatyzacji. Te pierwsze stanowią nowoczesny system, którego popularność stale obserwujemy. Nasza kompleksowa oferta to gwarancja usług na najwyższym poziomie. Stawiamy na rozwój, którego synonimem są właśnie technologie na miarę XXI wieku.

Technologia użyta w działaniu pomp ciepła

Zasada, dzięki której działają pompy ciepła, opiera się na pobraniu energii ze źródła dolnego. Jego rodzaj określany jest przez typ pompy, dzięki czemu wyróżniamy:

  • powietrzne pompy ciepła (źródło – powietrze z zewnątrz),
  • gruntowe pompy ciepła (źródło – grunt, wody gruntowe).

Całość zamyka się w trzech etapach, gdzie zimniejsza energia pochodząca z zewnątrz, oddawana jest w formie ciepła, służącego m.in. ogrzaniu budynku.

Pobieranie

Pobranie ciepła, tak jak wcześniej wspomniano, zależne jest od rodzaju pompy i jej źródła dolnego. Tak to w powietrznych pompach wentylatory wciągają powietrze, a w gruntowych pompach roztwór glikolu pobiera energię z gruntu lub wód gruntowych.

Przetwarzanie, dystrybuowanie i ogrzewanie

Etap opiera się na przetwarzaniu, które zaczyna się w parowniku. Z niego to czynnik chłodniczy transportowany jest do sprężarki, która podwyższa jego temperaturę. To sprawia skraplanie się czynnika, uwolnienie ciepła i transport do kolejnego systemu. W zaworze rozprężonym zachodzi zmniejszenie ciśnienia, co prowadzi do powstania cieczy.

Ta trafia do końcowego etapu, którego celem jest ogrzewanie budynku, a także magazynowanie zgromadzonego ciepła.

Dom na miarę XXI wieku w Niepołomicach

Aktualnie coraz częściej porzucamy miejskie aglomeracje, które przytłaczają nas swoją betonową formą. W poszukiwaniu świeżego powietrza i malowniczych terenów, warto wybrać się z dala od Krakowa, tam gdzie czas płynie wolniej. Miasta takie jak Niepołomice pozwolą na odetchnięcie pełną piersią, ale także spełnienie swojego marzenia o własnym domu. Ta szybko rozwijająca się gmina to doskonały wybór dla tych, którzy poszukują spokojnego miejsca na emeryturę, a także energicznych rodzin z dziećmi.

Poznaj nasze projekty!

Zalety pomp ciepła (Niepołomice)

Pompa ciepła stanowi nowoczesny system, dzięki któremu zyskujemy ciepło instalacji grzewczej (nawet ogrzewania typu podłogowego) oraz instalacji wody użytkowej. To trwałe rozwiązanie jest także tanie w utrzymaniu. Nie zajmuje też dużo miejsca, ani nie odstrasza wielką i skomplikowaną aparaturą. Pompy ciepła to wybór ekologicznego źródła ogrzewani, który energię czerpie z sił przyrody. To zielona alternatywa m.in. dla tradycyjnego i zarazem szkodliwego opalania węglem.

Okoliczne tereny, wyróżniające się bujną zielenią to nie jedyny aspekt przemawiający za przeprowadzką. Inwestycja w ziemie pod budowę domu w Niepołomicach pozwoli także wybudować ekologiczny dom na miarę XXI wieku. Budowa ta wymaga także zastosowania nowoczesnych rozwiązań. Pompy ciepła niewątpliwe należą do tej kategorii. Warto więc wybrać je, jeżeli budżet oraz dobro planety są istotnymi kwestiami.

 

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Warto nam zaufać, ponieważ nasza firma funkcjonuje na rynku już od wielu lat. Cały czas dokładamy wszelkich starań, aby nasi klienci byli maksymalnie zadowoleni zarówno z naszych urządzeń, jak i oferowanych przez nas usług.

Nasi pracownicy posiadają ogromne doświadczenie, a także wiedzę i umiejętności, dzięki którym bez problemu przeprowadzą montaż pompy ciepła w Niepołomicach i nie tylko. Stawiając na nas, wybierasz po prostu profesjonalizm.

Urządzenia, które instalujemy, pochodzą od naszego partnera i renomowanego producenta tego typu rozwiązań - firmy Daikin. To przedsiębiorstwo, którego produkty są znane i wybierane przez wielu użytkowników na całym świecie, co świadczy o ich wysokiej jakości.

Ogromne znaczenie dla naszej firmy mają opinie użytkowników, którzy używają pomp ciepła i innych produktów zakupionych u nas. Dzięki temu wiemy, co jeszcze możemy poprawić, aby lepiej rozumieć potrzeby naszych klientów oraz sprostać ich wymaganiom.

Jeżeli potrzebujesz pomocy firmy, która dostarczy Ci wysokiej jakości pompę ciepła od renomowanego producenta, a także wykona jej montaż i podłączy do systemu grzewczego, to znajdujesz się na odpowiedniej stronie internetowej. Masz jakiekolwiek pytania dotyczące proponowanych przez nas rozwiązań lub naszych usług? Serdecznie zapraszamy do kontaktu! Nasi specjaliści z chęcią udzielą Ci szczegółowych odpowiedzi oraz wyjaśnią wszystkie istotne dla Ciebie kwestie, dzięki czemu pozbędziesz się jakichkolwiek wątpliwości.

Zachęcamy do kontaktu!