Serwis

Serwis klimatyzacji i pomp ciepła - Salon Daikin Kraków

W zakresie przeglądów klimatyzacji i wentylacji zarówno gwarancyjnych, jak i pogwarancyjnych, a także konserwacji, serwisujemy następujące urządzenia:

 1. Klimatyzatory typu Split i Multisplit
 2. Urządzenia systemów VRF i VRV
 3. Urządzenia systemów wody lodowej
 4. Centrale wentylacyjne wraz z wymianą filtrów
 5. Rekuperatory
 6. Szafy klimatyzacji precyzyjnej
 7. Nawilżacze
 8. Pompy ciepła powietrzne niskotemperaturowe
 9. Pompy ciepła powietrzne wysokotemperaturowe
 10. Pompy ciepła gruntowe
 11. Pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej

Serwis, przegląd, konserwacja klimatyzacji i pomp ciepła – zakres czynności

 1. Pierwszy krok to czyszczenie, mycie, dezynfekcja oraz odgrzybianie jednostki wewnętrznej i zewnętrznej oraz wszystkich podzespołów klimatyzacji. W tym celu stosujemy środki, które dopuszczone są do stosowania w systemach klimatyzacji w pomieszczeniach przeznaczonych do przebywania przez ludzi.
 2. Kolejną czynnością jest czyszczenie lub wymiana filtrów w jednostkach wewnętrznych klimatyzacji.
 3. Następny etap realizowan przez nasz serwis klimatyzacji w Krakowie to usunięcie luzów występujących w mocowaniu jednostki wewnętrznej, zewnętrznej oraz wszystkich ich podzespołów.
 4. Później następuje przegląd połączeń elektrycznych zasilania i sterowania klimatyzacji, sprawdzenie zacisków elektrycznych, pomiar prądu pobieranego przez sprężarkę oraz napięcia zasilającego, a następnie przechodzimy do pomiaru ciśnienia czynnika chłodniczego w instalacji.
 5. Pomiar temperatury wewnętrzenej i zewnętrznej oraz ciśnienia ssania i tłoczenie, a także sprawdzenie stanu izolacji termicznej instalacji chłodniczej to kolejne etapy serwisowania klimatyzacji.
 6. Należy również sprawdzić stan zaworu serwisowego w jednostce zewnętrznej, a w razie konieczności wymienić go.
 7. Ważne jest także sprawdzenie szczelności i drożności instalacji odprowadzającej skropliny, a w razie konieczności jej udrożnienie.
 8. Kolejną istotną czynnością przy serwisowaniu klimatyzacji jest sprawdzenie poprawności działania urządzeń sterowniczych: sterowników bezprzewodowych oraz sterowników ściennych, a także sprawdzenie stanu technicznego aktywnych elementów elektrycznych.
 9. Ostatnie kroki przy serwisowaniu i przeglądzie klimatyzacji to: bieżące usuwanie usterek i innych nieprawidłowości w działaniu urządzenia, które zostały stwierdzone w czasie przeglądu konserwacyjnego, wykonanego zgodnie z instrukcją producenta oraz obowiązującymi przepisami, a także uruchomienie klimatyzacji i sprawdzenie jej funkcjonowania w różnych trybach pracy oraz ewentualna regulacja.

Umów się na serwis swojej klimatyzacji! Zapraszamy do kontaktu!

tel./fax: (012) 686 01 54

 

Niezależnie od tego, czy urządzenie było kupione w naszym salonie, czy też nie, nasz serwis klimatyzacji i pomp ciepła oferujemy wszystkim naszym Klientom. Należy pamiętać jednak, że kupując urządzenie, warto zdecydować się na profesjonalny montaż klimatyzacji i pomp ciepła, który również znajdą Państwo w ofercie Salon Daikin Kraków. Daje on pewność prawidłowego wykonania montażu instalacji i pozwala na korzystanie w przyszłości z gwarancji oraz serwisu gwarancyjnego.