Dotacje na pompy ciepła w Krakowie

 

 

Jak uzyskać dotację na pompy ciepła?

W obecnych czasach bardzo dużo uwagi poświęca się temu, aby sposób ogrzewania domu był jak najbardziej ekologiczny. Stąd też rosnąca popularność takich rozwiązań, jak na przykład pompy  ciepła. Co więcej, ze względu na pozytywny wpływ na środowisko naturalne, możesz się starać o pokrycie kosztów montażu takich pomp. Zobacz jak możesz uzyskać dotację na pompę ciepła w Krakowie.

Zalety pomp ciepła

Ogrzewanie domu z użyciem paliw kopanych, takich jak węgiel, czy też drewno, stało się obecnie bardzo nieopłacalne. Wszystko ze względu na nacisk, jaki jest obecnie kładziony na tryb życia w zgodzie z naturą i ograniczanie emisji gazów cieplarnianych. Dlatego też tak dużą popularnością cieszą się alternatywne sposoby ogrzewania takie jak na przykład pompy ciepła. Ten sposób ocieplania jest w pełni ekologiczny, gdyż wykorzystuje ciepło znajdujące się w powietrzu, wodzie, a nawet gruncie, aby tym samym skutecznie odnieść temperaturę w domu. Pompy ciepła mają także tę zaletę, że nie wymagają żadnej uwagi od użytkownika. Oznacza to brak konieczności czyszczenia instalacji, dokupywania opału, czy też rozpalania w piecu. Aby jednak możliwe było korzystanie z takiego rozwiązania, należy zamawiać komponenty jedynie u godnych zaufania producentów. Nasza firma już od wielu lat zajmuje się dystrybucją oraz montażem rozwiązań związanych z czystą energią, dlatego też decydując się na współpracę z nasza firmą, mogą być Państwo pewni wysokiej jakości oraz stosowania najnowocześniejszych rozwiązań.

Kiedy możliwe jest ubieganie się o dotacje na pompy ciepła w Krakowie?

Pomimo niskich kosztów eksploatacji ogrzewania opartego o pompy ciepła, same koszty montażu całej instalacji są dosyć wysokie. Wynika to z konieczności dostosowania budynku do wymogów niezbędnych do osiągnięcia optymalnych korzyści ze stosowania takiej formy ocieplania domu.  Rozwiązaniem takiego problemu mogą być dotacje na pompy ciepła, a Kraków jest miastem, który jest objęty programem dofinansowania na termomodernizację budynku. Oczywiście, spełnienie wszystkich wymogów formalnych może być trudne, o ile nie posiadają Państwo specjalistycznej wiedzy z tego zakresu. Na szczęście nasi specjaliści służą pomocą zarówno obecnie, jak również w kwestii profesjonalnego montażu pompy ciepła w Państwa domu. Regularne szkolenia, w których biorą udział pracownicy naszej firmy, są gwarancją zdobywania wysokich kwalifikacji. Dzięki temu oferujemy usługi na wysokim poziomie. Robimy wszystko, aby dołączyli Państwo do grona zadowolonych klientów, którzy korzystają z ekologicznych systemów grzewczych. Zachęcamy do skorzystania z dotacji na pompy ciepła w Krakowie i nie tylko!