Pompa ciepła MichałowiceEkologiczne rozwiązania są coraz bardziej popularne, dotykając większości aspektów naszego życia. Pompy ciepła Michałowice, których dystrybutorem jest firma Daikin, są liderem wśród alternatyw dla tradycyjnych źródeł ogrzewania. Oferowane przez nas urządzenia to system najwyższej jakości, który pozwoli utrzymać optymalne ciepło w Twoim domu przez cały rok. Wielofunkcyjność pomp ciepła sprawia, że dodatkowo możesz połączyć funkcję ogrzewania z chłodzeniem oraz wytwarzaniem ciepłej wody.

W naszej ofercie odnajdziesz nie tylko niezawodny sprzęt, ale grono fachowców, którzy chętnie doradzą w wyborze najlepszej pompy ciepła do Twojego domu. Nie ma znaczenia czy chodzi o budowę domu, czy też modernizację już istniejącego budynku. Pompa ciepła sprawdzi się w każdym budynku.

Jak działają pompy ciepła?

Mechanizm używany w pompach ciepła przypomina ten, występujący w lodówkach. Różnica polega na tym, że lodówka usuwa ciepło z wnętrza, przekazując je następnie na zewnątrz, a działanie pomp ciepła jest tego odwrotnością. Pobierają one ciepło z zewnętrznego źródła, zależne od rodzaju danej pompy. W ofercie posiadamy:

Każde z nich, pomimo innego źródła zewnętrznego, bazują na tym samym mechanizmie. Jak to jednak wygląda w praktyce?

Umów się na montaż pompy ciepła!

Działanie pompy ciepła krok po kroku

Pompy ciepła w działaniu jak i obsłudze są niezwykle proste. Cały proces techniczny składa się z trzech etapów:

  1. Pobór ciepła

Pierwszy z etapów, gdzie system źródła ciepła, w którym krążący roztwór glikolu, pobiera ciepło z otoczenia. Następnie transportowane jest ono do pompy ciepła. Wyjątkiem jest powietrzna pompa ciepła, gdzie powietrze, bezpośrednio trafia do pompy.

  1. Przetwarzanie pozyskanego ciepła

Kolejny z etapów polega na pracy specjalnego układu, którego zadaniem jest, odzyskanie ciepła, tak aby stało się ono użyteczne. Proces ten zachodzi w wymienniku ciepła (tzw. parowniku), gdzie następuje przekazanie energii z pierwszego obiegu do czynnika chłodniczego. W konsekwencji dalszych etapów zachodzi zmiana stanu skupienia czynnika chłodniczego na ciekłą.

  1. Dostarczenie ogrzewania

Ostatnim etapem całego procesu jest wytworzenie ciepła przez pompę. Energia cieplna trafia do kolejnego obiegu instalacji grzewczej oraz zasobników, odpowiedzialnych za magazynowanie ciepła oraz dystrybucję.

Twój nowy dom pełen ciepła

Pragnąc uciec z zatłoczonego miasta jakim jest Kraków, w poszukiwaniu zieleni oraz spokoju, warto wybrać sąsiednie gminy i mniejsze miejscowości. Michałowice to idealne miejsce dla rodzin, bo też i one tworzą trzon tej aktywnej społeczności lokalnej. Powstające nowe osiedla to skutek dynamicznego rozwoju gminy. Świetne placówki oświatowe oraz wiele wydarzeń kulturalnych to jedne z wielu zalet, które przemawiają za przeprowadzką w to miejsce.

Michałowice stanowią przykład zielonej gminy, gdzie głównie wykorzystywane są odnawialne źródła energii. Te oraz inne zachowania proekologiczne sprzyjają dofinansowaniom, które niewątpliwie wesprą każdego, kto zdecyduje postawić swój dom w Michałowicach. Decydując się na wybudowanie tam domu lub zakup nieruchomości, warto wyposażyć je w pompę ciepła, która stanowi ekologiczne a zarazem ekonomiczne źródło ogrzewania.

Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła w Michałowicach? 

Pompa ciepła do doskonały wybór dla Twojego własnego źródła, które nie tylko ogrzeje dom, ale także wodę. Decyzja ta pozwoli zyskać szereg zalet, w których skład wchodzą aspekty ekonomiczne oraz ekologiczne. Pozwolą one zaoszczędzić dodatkowe pieniądze w domowym budżecie. Wszyscy domownicy będą, czyli niesamowity komfort, dzięki m.in. ogrzewaniu podłogowym. Pompy ciepła nadają się także do ogrzewania grzejnikowego, niskotemperaturowego. Również, jeżeli nie ma dostępu do gazu ziemnego, pompy stanowią ciekawą alternatywę.

Niezwykle istotne są korzyści ekologiczne. Zasady działania pomp ciepła oparte są na wykorzystaniu energii prosto z przyrody – źródeł odnawialnych.

Skontaktuj się z nami!