Pompy ciepła ZabierzówPompy ciepła są coraz częściej wybierane jako własne źródło ogrzewania. Stare urządzenia, będące nie ekologiczne, odchodzą do lamusa. Nadszedł czas na nowoczesne technologie, które pozwolą nie tylko zaoszczędzić pieniądze w domowym budżecie, ale wprowadzą dom i jego mieszańców w XXI wiek – czas ochrony środowiska.

Chcąc temu sprostać salon Daikin w Krakowie prowadzi szereg kompleksowych usług na terenie całego województwa małopolskiego. Specjalizujemy się w dystrybucji oraz montażu pomp ciepła m.in. w Zabierzowie. Wykonujemy także projekt oraz montaż klimatyzacji, a także serwis i konserwację wszystkich naszych urządzeń. Wyróżnia nas profesjonalne podejście do tematu, o czy świadczy nasze nieustanne pogłębianie wiedzy w tej dziedzinie. Nasz zespół ekspertów jest gotowy do świadczenia usług na najwyższym poziomie, zapewniając bezpieczeństwo przyszłym właścicielom. Nasze pompy ciepła to satysfakcja na długie lata.

Działanie pomp ciepła

Zanim dokonamy zakupu pompy ciepła, warto dowiedzieć się jak działają te urządzenia. Zapewne przed oczami jawi się skomplikowany schemat systemu. Jest to podstawowy błąd, gdyż system ten jest bardzo prosty. Oparty jest na mechanizmie, gdzie pompa ciepła pobiera chłodniejszą energię z zewnętrznego źródła, przekazując następnie energię cieplną na zewnątrz. Wspomniane źródło stanowi rozróżnienie w rodzajach pomp. W ofercie posiadamy:

  • powietrzne pompy ciepła (źródło – powietrze z zewnątrz),
  • gruntowe pompy ciepła (źródło – grunt, wody gruntowe),
  • hybrydowe pompy ciepła.

Etapy działania pomp ciepła

Rozróżniamy trzy etapy działania pomp ciepła:

  1. Pobranie ciepła

Etap zaczyna się od pobrania energii z otoczenia, co zależy od wspomnianego wcześniej źródła. Wentylatory w powietrznej pompie ciepła pobierają powietrze, a glikol znajdujący się w pompach gruntowych, absorbuje energię z gruntu lub wody.

  1. Przetwarzanie ciepła

W parowniku zostaje przekazana energia z poprzedniego etapu. Zachodzi szereg działań, które mają na celu przetworzenie ciepła. Dochodzi do zmian stanu skupienia. Najpierw czynnik chłodniczy zmienia się w parę, która w sprężarce ulega skropleniu i zostaje uwolnione ciepło. Trafia to do roztworu rozprężonego, gdzie zmiana ciśnienia wpływa na zmianę w substancję ciekłą. Dalej przekazane jest to do ostatecznego etapu.

  1. Dostarczenie ogrzewania

Polega on na wytworzeniu energii cieplnej, która to ogrzewa cały budynek. Ważne jest tutaj także magazynowanie zgromadzonego ciepła.

Wybierz pompę ciepła dostosowaną do Twoich potrzeb!

Zalety pomp ciepła

Pompy ciepła są proste w użytkowaniu, a także nie zajmują dużo miejsca, przerażając skomplikowaną aparaturą. Każdy dom zaopatrzony to źródło ogrzewania zyskuje dodatkowe oszczędności w budżecie. Oprócz ekonomicznych zalet niezwykle ważny jest czynnik ekologiczny. Ta energia cieplna prosto z natury jest całkowicie bezpieczna dla środowiska. Chcąc dbać o piękno przyrody, warto wybrać pompę ciepła, jako nowoczesne źródło ogrzewania swojego domu.

Czysta energia i ciepło w domach Zabierzowa

Zielone okolice i zielona energia – to główne cechy małych miast, które stają się coraz częstszym miejscem przeprowadzek. Uciekając od gwaru, poszukując własnego azylu wśród natury do budowy domu, warto wybrać miejscowości jak Zabierzów. Lokalna społeczność stawia na rozwój co widać po licznych inwestycjach. Także młoda energia, płynąca z nowo powstających osiedli, stanowią zalety, przemawiające za przeprowadzką i inwestycją w budowę domu. Podejmując ten krok, warto wybrać formę ogrzewania, która dostosuje się do tych naturalnych i ekologicznych okolic i społeczności. Pompa ciepła to doskonały wybór, jeżeli budujemy swój nowy dom lub remontujemy zakupiony budynek mieszkalny. Zamieszkaj w zielonej okolicy i korzystaj z zielonej energii.

Poznaj szczegóły oferty - zapraszamy do kontaktu!