Pompa ciepła Bochnia 

 

Profesjonalny montaż pomp ciepła Bochnia

Salon Daikin w Krakowie pragnie dorównać wyzwaniom współczesnego świata. Aktualnie obserwujemy zwrot w stronę ekologicznych rozwiązań. Dotyka to właśnie naszej branże, jakim są m.in. źródła ogrzewania. Dystrybuowane przez nas pompy ciepła można odnaleźć na terenie całego województwa małopolskiego w tym miejscowościach jak np. Bochnia. Oferujemy także kompleksowe usługi, w których zakres wchodzą: projekt wraz z doradztwem, montaż pomp ciepła i innych systemów, serwis i konserwacja.

Jesteśmy firmą, której misją jest dostarczenie nowoczesnych, ale także najwyższych jakościowo produktów, a także usług w Bochni oraz okolicach. Ekologiczne, a zarazem ekonomiczne rozwiązania to nasza pasja a ich dystrybucja to misja. Wierzymy w nieustanny rozwój, dzięki któremu nasz zespół nie przestaje stanowić grona ekspertów, którym można zaufać. Tak samo jak naszym pompom ciepła, które uważamy za najlepszy sposób pozyskiwania ciepłą dla swojego domu.

Technologia użyta w działaniu pomp ciepła Bochnia

Pompy ciepła działają w oparciu o energię pobraną z dolnego źródła. Jego rodzaj określany jest przez typ pompy i tak to wyróżniamy:

  • powietrzne pompy ciepła (źródło – powietrze z zewnątrz),
  • gruntowe pompy ciepła (źródło – grunt, wody gruntowe).

Mechanizm działania zamyka się w trzech etapach, którego finalnym efektem jest właśnie ciepło w naszym domu, a także zagrzana woda.

 

Sprawdź nasze propozycje - zobacz nasze produkty!

Pobranie

Zaczynamy od wcześniej wspomnianego pobrania ciepła. W przypadku powietrznych pomp ciepła następuje to przy pomocy wentylatorów. Natomiast gruntowe pompy ciepła korzystają z glikolu, który absorbuje ciepło z zewnętrznego źródła.

Przetwarzanie

Ciepło z poprzedniego etapu jest transportowane i przetwarzane na tym etapie. Polega on na obiegu, rozpoczynającym się w parowniku. Stamtąd czynnik chłodniczy trafia do sprężarki, gdzie jego temperatura się podwyższa. Czynnik skrapla się, uwalnia ciepło i trafia do zaworu rozprężonego. Tam znów zmniejsza się ciśnienie, czego efektem jest zmiana stanu skupienia, uzyskując ciecz.

Ogrzewanie

Końcowy etap, polega na magazynowaniu i dystrybuowaniu uzyskanego ciepła.

Pompa ciepła Bochnia– zalety mówią same za siebie

Jak widać działanie pomp ciepła, nie należy do skomplikowanych. To doskonałe rozwiązanie, jeżeli poszukuje się tanich i trwałych rozwiązań. Jeżeli kogoś nie przekonują ekonomiczne względy, warto zwrócić uwagę na te ekologiczne. Pompy ciepła stanowią bowiem alternatywę dla gazu, ale także lepszy wybór dla planety niż tradycyjne ogrzewanie węglowe. Dbając więc o dobro naszej przyrody, warto zainwestować właśnie w pompę ciepła.

Przyjazny wybór dla planety

Ucieczka poza miasto to nie tylko motyw w powieści czy też pomysł na weekend z rodziną, ale także coraz częściej spotykany zabieg. Ludzie wyprowadzają się z wielkich miast, wybierając mniejsze miejscowości, gdzie czas płynie spokojniejszym rytmem. W Bochni nie tylko jest ważna historia miasta, ale także jego społeczność i przyszłość dalszych pokoleń. W tym celu miasto stawia na zielone alternatywy dla szkodliwych dla planety zachowań. Zielona okolica stanowi główną zaletę, która przemawia za przeprowadzką w te rejony. Także budowa nowych osiedli może być zachęcająca, aby zainwestować tam z ziemię. Decydując się na ten krok, nie zapomnijmy o ekologicznym źródle ogrzewania, tak aby nie szkodzić środowisku. Dobrym wyborem będą właśnie pompy ciepła.

 

Pompa ciepła w Bochni to nie tylko ogrzewanie

Pompa ciepła jest urządzeniem, które ze względu na swoją nazwę może kojarzyć się wyłącznie z dostarczaniem ciepła. To przekonanie jest jednak błędne, gdyż wyposażenie w zaawansowany mechanizm sprawia, że sprzęt ten jest w stanie zapewnić więcej korzyści niż samo ogrzewanie gospodarstwa domowego. Chłodzenie to kolejna funkcja, jaką posiada pompa ciepła.

Bochnia jest miastem, w którym nowoczesne technologie w zakresie instalacji centralnego ogrzewania mogą być powszechnie wykorzystywane. W swoim miejscu zamieszkania możesz także korzystać z wielu przydatnych funkcji innowacyjnych urządzeń, jakimi są pompy ciepła – nie musisz ograniczać się wyłącznie do rozwiązania związanego z samym ociepleniem swojego domu, ponieważ umożliwiają one również skuteczne chłodzenie pomieszczeń, co jest funkcją szczególnie przydatną w przypadku występowania wysokich temperatur na zewnątrz. Dzięki naszym produktom nie musisz już zaopatrywać się w wiele innych urządzeń – prezentowana przez nas oferta ma za zadanie odpowiedzieć na wszystkie Twoje potrzeby.

 

Kompleksowa usługa - montaż pompy ciepła Bochnia

Zależy nam przede wszystkim na pełnym zadowoleniu naszych klientów, dlatego oferujemy kompleksową obsługę – zarówno przed instalacją, jak i opiekę konserwacyjną. Wybierając naszą ofertę zyskujesz możliwość skorzystania z profesjonalnej usługi montażu pompy ciepła. Bochnia to jedno z miast, w którym z przyjemnością wykonamy dla Ciebie kompleksową realizację. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Zapraszamy do kontaktu – razem rozwiążemy problem wysokich temperatur doskwierających w środku upalnego lata.

 
Pompy ciepła w Bochni
Zapraszamy do kontaktu!