Pompa ciepła MyślenicePompy ciepła to coraz chętniej wybierane źródło ogrzewania. Ich ekologiczny aspekt, zdecydowanie wpływa na popularność. Właśnie ochrona środowiska, znacznie wpływa na nasze życie codzienne oraz wszelkie decyzje. Chcąc sprostać wszelkim wymaganiom, przed którymi staje dzisiejszy świadomy ekologicznie człowiek, salony Daikin w Krakowie oferują kompleksową usługę nie tylko w mieście, ale także okolicznych miejscowościach.

Zajmujemy się kompleksową usługą z zakresu pomp ciepła w Myślenicach, gdzie zapewniamy: projekt wraz z doradztwem, montaż pomp ciepła i innych systemów, serwis i konserwację. Wieloletnie doświadczenie oraz zdobyta wiedza pozwala nam na profesjonalne świadczenie usług, które wyróżniają się najwyższą jakością.

Działanie pomp ciepła

Słysząc o pompach ciepła, mamy przed oczami skomplikowany system, którego zasady działania wydają się niezwykle zawiłe. Nic bardziej mylnego! Mechanizm, na którym oparta jest praca urządzenia, polega na odwrotnym działaniu lodówki. Pompa ciepła pobiera chłodniejszą energię z zewnętrznego źródła, przekazując następnie energię cieplną na zewnątrz – ogrzewając dom lub budynek. W ofercie posiadamy:

  • powietrzne pompy ciepła,
  • gruntowe pompy ciepła,
  • hybrydowe pompy ciepła.

Każde z nich pracuje na podstawie tego samego mechanizmu.

Zielona energia w Twoim nowym domu

Coraz częściej można zaobserwować ucieczkę z większych aglomeracji takich jak Kraków. Ludzie decydują się na przeprowadzkę do mniejszych miejscowości, dzięki czemu mogą zyskać spokój i własny dom pośród pięknych krajobrazów. Doprowadza to do rozbudowy gmin i miast takich jak Myślenice. Na jej obszarze powstają nowe osiedla domków, gdzie każda rodzina może odnaleźć swój upragniony azyl. Ta dynamicznie rozwijająca się miejscowość wspiera działania lokalne, tworząc aktywną społeczność oraz świadomą ekologicznie. Warto zainwestować w kawałek ziemi, gdzie można wybudować własny dom. Ten zaopatrzony w instalację pompy ciepła pozwoli uzyskać zieloną energię, która wprowadzi w XXI wiek.

Zasada działania pomp ciepła

Pompy ciepła dostarczają ogrzewanie, dzięki trzem etapom, które zachodzą w systemach, odpowiedzialnych za poszczególne kroki:

  1. Pobranie ciepła przez pompę z dolnego źródła

Początkowy etap rozpoczyna się od pobrania energii z otoczenia, zależnie od typu instalacji. Powietrzna pompa ciepła pobiera powietrze, dzięki wentylatorowi, a pompy gruntowe, czerpią energię z gruntu lub wody, poprzez specjalistyczną ciecz – glikol.

  1. Pompa ciepła przetwarza pozyskane ciepło

Kolejny z etapów odbywa się w parowniku, gdzie przekazana jest energia z poprzedniego układu. W pompach powietrznych czynnik chłodniczy zostaje ogrzany przez powietrze. Znów w gruntowych pompach ciepło zostaje przekazane do czynnika chłodniczego, który to w efekcie odparowuje.

Uzyskana para, pobierana jest przez sprężarkę, gdzie czynnik chłodniczy podnosi swoją temperaturę, a później skrapla się, uwalniane jest ciepło i czynnik przekazany jest do zaworu rozprężonego. Tam zachodzi zmniejszenie ciśnienia, co doprowadza do zmiany stanu skupienia czynnika na substancję ciekłą.

  1. Dostarczenie ogrzewania do górnego źródła

Finalnym etapem, jest wytworzenie energii cieplnej, która trafia do instalacji grzewczej, a także jest magazynowana.

Dowiedz się więcej - zapraszamy do kontaktu!

Pompa ciepła – najlepsza inwestycja dla Twojego domu

Pompy ciepła stanowią kompleksowe urządzenie, dzięki któremu można zyskać własne źródło ogrzewania nie tylko dla całego budynku, ale także wody. Można także używać pomp do ogrzewania podłogowego. Instalacja nie zajmuje dużo miejsca, a korzystanie jest bardzo proste. Jest to rozwiązanie ekonomiczne, które pozwoli sporo zaoszczędzić w domowym budżecie. Jednakże to aspekt ekologiczny stanowi o popularności tego źródła ogrzewania.

Umów się na serwis w Myślenicach!