UsługiSalon Partnerski DAIKIN został otwarty w maju 2020r. Mieści się w Krakowie przy ulicy Odmętowej 100A. Salon prowadzi stałą ekspozycję klimatyzatorów, pomp ciepła i oczyszczaczy powietrza firmy Daikin. Specjalizujemy się w systemach klimatyzacji, wentylacji i pomp ciepła. Nasi pracownicy na miejscu służą pomocą w wyborze odpowiedniego urządzenia. Jesteśmy gwarantem najwyższej jakości usług w województwie małopolskim.

 

Doświadczeni pracownicy, wykwalifikowana kadra

W Salonie Daikin Kraków odnajdą Państwo fachową pomoc specjalistów. Wykwalifikowana kadra pracowników zapewnia naszym Klientom obsugę na najwyższym poziomie. Dbamy o to, aby się rozwijać, o czym świadczą odbyte liczne szkolenia. Podnoszenie kwalifikacji i kompetencji jest dla nas bardzo ważne, aby zapewnić Państwu satysfakcję i zadowolenie ze współpracy z nami. Zapewniamy udzielenie niezbędnych informacji i odpowiedzi na wszystkie pytania z Państwa strony. Centrum szkoleniowe Daikin prowadzi dla naszych pracowników regularne szkolenia w zakresie montażu i serwisu urządzeń. Mogą Państwo zaufać naszemu doświadczeniu i znajomości nowoczesnych rozwiązań technicznych. Gwarantujemy fachowość i poprawność realizowanych inwestycji. zarówno pod względem projektowym jak i wykonawczym w Krakowie i okolicznych miejscowościach, takich jak: Myślenice, Niepołomice, Olkusz, Skawina, Wieliczka, Bochnia i inne. 

 

Urządzenia klimatyzacyjne

Produkty, które znajdą Państwo w naszej ofercie, posiadają wymagane prawem polskim i unijnym certyfikaty, które zapewniają wytrzymałość i długą eksploatację klimatyzacji. Zapewniamy Państwu rzetelność i terminowość w realizacji podjętych zobowiązań. Dostawa, montaż, konserwacja oraz serwis instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnch to nasze usługi godne polecenia. Jesteśmy otwarci na współpracę z biurami projektowymi, klientami indywidualnymi i firmami budowlanymi. W dogodnym dla Państwa terminie i miejscu nasi doradcy handlowi są gotowi służyć fachową wiedzą i w razie konieczności sporządzą niezobowiązującą wycenę klimatyzacji lub/i wentylacji. Nasza współpraca z Klientem rozpoczyna się od spotkania, podczas którego możemy doradzić wybór urządzenia, które w największym stopniu spełni Państwa oczekiwania. Po dokonaniu wyboru mogą Państwo liczyć na pomoc serwisową i konserwacyjną. 

 

Pompy ciepła - powietrzne, gruntowe, cwu

Salon Daikin Kraków specjalizuje się, poza kliamtyzatorami, w systemach z wykorzystaniem pomp ciepła. W swojej ofercie posiadamy różne rodzaje produktów: pompy ciepła powietrzne (niskotemperaturowe i wysokotemperaturowe), gruntowe oraz do ciepłej wody użytkowej. Przy zakupie każdej pompy ciepła mogą Państwo liczyć na dodatkowe usługi w postaci dostawy, montażu i serwisu. Nasi doradcy dołożą wszelkich starań, aby wybór pompy ciepła okazał się trafiony i przyniósł zadowolenie w przyszłości. Szeroki asortyment pozwoli zadowolić każdego Klienta, każdy znajdzie w naszej ofercie produkt spełniający oczekiwania. Dzięki ogromnemu doświadczeniu w zakresie opracowywania najbardziej efektywnych energetycznie technologii, możesz polegać na naszych rozwiązaniach układów ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

 

Klimatyzacja - serwis i montaż w Wieliczce, Skawinie, Myślenicach 

Nasza propozycja to nowoczesne i przetestowane rozwiązania. Staramy się dopasować nasze systemy klimatyzacyjne maksymalnie do potrzeb Klienta. Oferujemy szeroki wybór klimatyzacji dla Wieliczki, Skawiny, Myślenic i innych okolic. Uwzględniając Państwa potrzeby oraz miejsce i jego wymagania możemy zaproponować wybór spośród wielu rodzajów klimatyzacji:

 • klimatyzację przypodłogową,
 • klimatyzację kanałową,
 • klimatyzację naścienną,
 • klimatyzację kasetonową,

oraz wiele innych.

Zapewniamy objęcie naszych produktów opieką gwarancyjną i pogwarancyjną. Poszerzamy nasz zakres uslug o konserwację urządzeń klimatyzacyjnych. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w branży, stosujemy nowoczesne rozwiązania, zarówno podczas projektowania, jak i montażu systemu klimatyzacji. Prowadzimy nasze usługi na terenie małopolski, w małych i dużych miejscowościach, m.in.: w Krakowie, Wieliczce, Myślenicach, Olkuszu, Niepołomicach, Zielonkach, Skawinie, Wadowicach, Zabierzowie i Bochni. Nasze cechy to rzetelność i terminowa realizacja zleceń. Nasza oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Dobieramy fachowo urządzenia do niewielkich pomieszczeń w domach mieszkalnych i dużych firmowych halach. 

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a w razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt - z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania!

 

Montaż klimatyzacji i wentylacji – rodzaje urządzeń

W zakresie montażu i rozruchu systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych wykonujemy:

 1. Instalacje freonowe i wody lodowej
 2. Instalacje wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej
 3. Montaż i rozruch:
  • Klimatyzatory typu Split, Multisplit i monoblok.
  • Systemy klimatyzacyjne VRV i VRF
  • Systemy wody lodowej
  • Centrale wentylacyjne
  • Rekuperatory
  • Szafy klimatyzacji precycyzyjnej

 

Montaż klimatyzacji i pomp ciepła – zakres czynności

Decydując się na zakup klimatyzacji czy pompy ciepła należy pamiętać, że jej prawidłowe działanie w głównej mierze zależy od prawidłowo wykonanego montażu. Jesteśmy fachowcami, którzy działają zgodnie z instrukcją producenta oraz aktualnymi przepisami. Na montażu nie warto jest oszczędzać, ale w połączeniu z zakupem urządzenia jest najtaniej oraz najbardziej bezpiecznie.

Salon Daikin Kraków zapewnia możliwość wykonania montażu klimatyzacji oraz wentylacji z naszej oferty. Usługa ta obejmuje:

 • Podłączenie instalacji elektrycznej
 • Montaż instalacji freonowej
 • Wytworzenie próżni
 • Montaż grawitacyjnego odprowadzania skroplin
 • Sprawdzenie, czy urządzenia działają poprawnie
 • Sprawdzenie szczelności instalacji chłodniczej

 

Zapewniamy również możliwość montażu pompy ciepła z oferty naszego salonu. Oferujemy:

 • Podłączenie jednostki wewnętrznej i zewnętrznej wraz z całą instalacją
 • Wykonanie próby szczelności
 • Wytworzenie próżni
 • Instalację czujników temperatury
 • Ustawienie automatyki pompy ciepła
 • Sprawdzenie, czy urządzenia działają poprawnie

 

Do montażu klimatyzacji i pompy ciepła niezbędne są specjalistyczne narzędzia. Pracownicy Salon Daikin Kraków są wyposażeni w odpowiedni sprzęt spełniający wszystkie normy. Sam czynnik chłodniczy musi być dozowany zgodnie z przepisami prawa przez osobę posiadającą odpowiednie kwalifikacje, które nasi pracownicy posiadają.

Montaż wykonany przez osobę bez kwalifikacji oraz odpowiednich świadectw może zakończyć się utratą gwarancji.

 

 

 

 

 

Serwis klimatyzacji - Salon Daikin Kraków

W zakresie przeglądów klimatyzacji i wentylacji zarówno gwarancyjnych, jak i pogwarancyjnych, a także konserwacji, serwisujemy następujące urządzenia:

 1. Klimatyzatory typu Split i Multisplit
 2. Urządzenia systemów VRF i VRV
 3. Urządzenia systemów wody lodowej
 4. Centrale wentylacyjne wraz z wymianą filtrów
 5. Rekuperatory
 6. Szafy klimatyzacji precyzyjnej
 7. Nawilżacze

 

Serwis, przegląd, konserwacja klimatyzacji i wentylacji – zakres czynności

 1. Pierwszy krok to czyszczenie, mycie, dezynfekcja oraz odgrzybianie jednostki wewnętrznej i zewnętrznej oraz wszystkich podzespołów klimatyzacji. W tym celu stosujemy środki, które dopuszczone są do stosowania w systemach klimatyzacji w pomieszczeniach przeznaczonych do przebywania przez ludzi.
 2. Kolejną czynnością jest czyszczenie lub wymiana filtrów w jednostkach wewnętrznych klimatyzacji.
 3. Następny etap realizowan przez nasz serwis klimatyzacji w Krakowie to usunięcie luzów występujących w mocowaniu jednostki wewnętrznej, zewnętrznej oraz wszystkich ich podzespołów.
 4. Później następuje przegląd połączeń elektrycznych zasilania i sterowania klimatyzacji, sprawdzenie zacisków elektrycznych, pomiar prądu pobieranego przez sprężarkę oraz napięcia zasilającego, a następnie przechodzimy do pomiaru ciśnienia czynnika chłodniczego w instalacji.
 5. Pomiar temperatury wewnętrzenej i zewnętrznej oraz ciśnienia ssania i tłoczenie, a także sprawdzenie stanu izolacji termicznej instalacji chłodniczej to kolejne etapy serwisowania klimatyzacji.
 6. Należy również sprawdzić stan zaworu serwisowego w jednostce zewnętrznej, a w razie konieczności wymienić go.
 7. Ważne jest także sprawdzenie szczelności i drożności instalacji odprowadzającej skropliny, a w razie konieczności jej udrożnienie.
 8. Kolejną istotną czynnością przy serwisowaniu klimatyzacji jest sprawdzenie poprawności działania urządzeń sterowniczych: sterowników bezprzewodowych oraz sterowników ściennych, a także sprawdzenie stanu technicznego aktywnych elementów elektrycznych.
 9. Ostatnie kroki przy serwisowaniu i przeglądzie klimatyzacji to: bieżące usuwanie usterek i innych nieprawidłowości w działaniu urządzenia, które zostały stwierdzone w czasie przeglądu konserwacyjnego, wykonanego zgodnie z instrukcją producenta oraz obowiązującymi przepisami, a także uruchomienie klimatyzacji i sprawdzenie jej funkcjonowania w różnych trybach pracy oraz ewentualna regulacja.

 

Zapraszamy do kontaktu!