Pompa ciepła Wieliczka 

 

Profesjonalny montaż pomp ciepła w Wieliczce

Ochrona środowiska wpływa na każdy z aspektów naszego życia. Ludzie stają się coraz bardziej świadomi ekologicznie, co prowadzi do rozwoju rozwiązań technologicznych, dostosowujących się do wyzwań XXI wieku. Salony Daikin w Krakowie oferują kompleksową usługę z zakresu montażu i serwisu pomp ciepła na terenie całego województwa małopolskiego – mniejszych miejscowości takich jak Wieliczka. W zakres prac wchodzi także projekt wraz z doradztwem.

Wieloletnie doświadczenie oraz zdobyta wiedza pozwala nam na profesjonalne świadczenie usług, które wyróżniają się najwyższą jakością. Zapewniamy bezpieczne rozwiązania grzewcze, a także gwarancję nowoczesnych technologii. Nieustannie się rozwijamy, podnosząc nasze kwalifikacje. Wszystko po to, aby dostarczyć Państwu najlepsze pompy ciepła, które rozgrzeją Wasze domostwa.

Urządzenia klimatyzacyjne montowane bez wcześniejszego planu czy odpowiedniego dopasowania do wymagań pomieszczenia mogą nie spełnić jednak Państwa oczekiwań. W ramach sprzedaży i obsługi klimatyzacji w Wieliczce wiemy dokładnie jak pomóc Państwu w wyborze najlepszego rozwiązania.

Działanie pomp ciepła

Działanie pomp ciepła nie należy, wbrew pozorom, do najtrudniejszych. Zasada oparta jest na odwrotności działania lodówki. Z tym, że pompa ciepła pobiera chłodniejszą energię z zewnętrznego źródła, przekazując następnie energię cieplną na zewnątrz. W zależności od źródła dolnego wyróżniamy następujące, dostępne w naszej ofercie, rodzaje pomp ciepła:

  • powietrzne pompy ciepła,
  • gruntowe pompy ciepła,
  • hybrydowe pompy ciepła.

Każde z nich pracuje na tych samych zasadach działania mechanizmu.

Montaż pomp ciepła - poznaj naszą ofertę!

Etapy działania pomp ciepła

Efektem działania pomp ciepła jest ogrzanie budynku a także wody. Zanim jednak poczujemy ciepło, musi zajść szereg procesów. System dzieli się na trzy etapy:

  1. Pobranie energii z zewnątrz

Zaczynamy od pobrania energii z zewnątrz. Zależne jest to od rodzaju. Powietrzna pompa ciepła pobiera powietrze, poprzez wentylator. Natomiast pompy gruntowe, czerpią energię z gruntu lub wód gruntowych, poprzez glikol.

  1. Przetwarzanie pozyskanego ciepła

W parowniku przekazana jest energia z poprzedniego układu. Ponownie rozróżniamy tutaj dwa mechanizmy działania. W pompach powietrznych czynnik chłodniczy zostaje ogrzany przez powietrze, a w pompach gruntowych ciepło przekazane do czynnika chłodniczego odparowuje.

Para pobierana jest przez sprężarkę, a ta podnosi temperaturę czynnika chłodniczego. Następnie skrapla się on i uwalniane jest ciepło. Dalej zmniejsza się ciśnienie, co doprowadza do zmiany skupienia czynnika na ciekłą.

  1. Dostarczenie ogrzewania do górnego źródła

Ostatnim, odczuwalnym etapem, jest wytworzenie energii cieplnej. Jest ona dystrybuowana w całym budynku, a także magazynowana.

Inwestycja w pompę ciepła w Wieliczce – to się opłaca

Montaż pomp ciepła niesie wiele zalet. Możliwe jest skorzystanie z nagrzania wody, ogrzewania podłogowego. To własne źródło ogrzewania pozwoli zaoszczędzić w domowym budżecie. Kluczowy jest tutaj także aspekt ekologiczny, gdyż pompy ciepła stanowią zieloną alternatywę dla ogrzewania np. węglem.

Ciepło płynące z natury

Ucieczka z większych aglomeracji takich jak Kraków jest coraz popularniejsza. Nic dziwnego! Mniejsze miejscowości przyciągają niezwykłym klimatem, lokalnym charakterem społeczności, a także pięknymi krajobrazami. Zielone tereny wokół miast takich jak Wieliczka to miejsce nie tylko na wypoczynek, a także towarzysz codziennego życia.

Wieliczka stale się powiększa o nowe osiedla, gdzie kolejne rodziny wprowadzają się do swoich wymarzonych domów. Decydując się na zakup ziemi lub domu, warto także zainwestować w odnawialne źródła energii, które pozwolą ochronić piękno przyrody – okolicznej, ale także tej ogólnej. Montaż pomp ciepła to doskonały wybór, dzięki któremu ciepło otuli wszystkich domowników.

 

Główne zalety pomp ciepła         

Jeżeli korzystasz z centralnego ogrzewania w domu, z pewnością jesteś zmęczony tym, jak wiele uwagi wymaga ten system. Dodatkowo koszty ponoszone dla jego prawidłowego działania (związane na przykład z zakupem opału) z pewnością są dla Ciebie bardzo obciążające. W takiej sytuacji dobrym wyjściem będzie inwestycja w bardziej wygodną w codziennym użytkowaniu instalację opartą na działaniu pompy ciepła. Wieliczka to miasto, w którym wiele osób przekonało się do tego rozwiązania.

Podstawową zaletą takiego systemu jest to, że nie wymaga on kupowania opału, którego ceny z roku na rok są coraz wyższe. Pompy ciepła wykorzystują jedynie niewielkie ilości energii elektrycznej, a ciepło pobierają z otoczenia. Dodatkowo nie będziesz musiał tracić czasu na żmudne rozpalanie w piecu czy też regularne czyszczenie komina. Kolejną ogromną zaletą jest fakt, że pompy ciepła, ze względu na brak emisji szkodliwego dwutlenku węgla, są bezpieczne zarówno dla Ciebie, jak i dla środowiska. Oczywiście, aby to wszystko było możliwe, musisz zlecić montaż instalacji profesjonalistom.

 

Komu zlecić montaż pomp ciepła w Wieliczce?

Abyś szybko odczuł korzyści z użytkowania opisywanej instalacji, bardzo ważny jest prawidłowy montaż pompy ciepła, dlatego też najlepiej znaleźć profesjonalną firmę, która podejmie się tego zadania. U nas pracują jedynie dobrze przeszkoleni, jak również odpowiednio doświadczeni pracownicy, którzy już od wielu lat zajmują się montażem pomp ciepła. Dzięki temu zyskasz gwarancję, że w czasie wykorzystywania pompy nie będą Ci grozić żadne problemy z jej działaniem. Pracownicy naszej firmy pomogą Ci także ze znalezieniem odpowiedniego miejsca do zamontowania sprzętu. Jest to bardzo ważne – przede wszystkim ze względu na fakt, że ma ona spore rozmiary, dlatego też wybranie optymalnej lokalizacji w budynku jest istotne. Nauczymy Cię też, w jaki sposób należy prawidłowo użytkować utworzoną przez nas instancję, opartą na działaniu pompy ciepła. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej!