Ranking pomp ciepłaPompy ciepła to urządzenia, na które decyduje się coraz więcej osób. Być może dlatego, że to bardziej ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie, a może dlatego, że jedna pompa ciepła może spełniać kilka różnych funkcji. Dostępne są w różnych wersjach. Ich rodzaj zależy od tego, skąd biorą energię. Wyróżnia się pompy powietrzne, gruntowe oraz do ciepłej wody użytkowej. To, na jaką pompę zdecyduje się osoba zainteresowana jej zakupem, zależy od indywidualnych potrzeb.

Oprócz podziału pomp na rodzaje ze względu na pobieranie ciepła wyróżnia się też ich inne odmiany. Jak wybrać najlepszą pompę i nie żałować wydanych pieniędzy? Oto ranking pomp ciepła firmy Daikin, który pomoże Ci podjąć decyzję.

Pompy powietrzne

Należą do najczęściej wybieranych pomp i najbardziej zróżnicowanych. Występują w wersji nisko- i wysokotemperaturowej, mogą być też montowane naściennie lub przypodłogowe. Wybór zależy od kupującego. Ogrzewają dom i produkują ciepłą wodę. Firma Daikin ma bardzo dużo modeli z tego rodzaju, więc zachęcamy do zapoznania się z innymi nieopisanymi tu modelami pomp powietrza na stronie salondaikin.pl i poznania lepiej ich funkcji.

  1. Pierwsze miejsce dla Daikin Altherma R ECH2O za możliwość pracy w mroźnych warunkach oraz za gotowość do instalacji systemu solarnego.
  2. Daikin Altherma 3 H HT F – zasłużone „srebro” za oryginalny wygląd, sterownik online i duży wybór pod względem mocy urządzenia.
  3. Daikin Altherma R Hybrid ostatnie miejsce na podium dzięki swojej hybrydowej formie (powietrze-woda) oraz sprężarce typu swing, która sterowana jest inwerterem.

Pompy gruntowe

Pompy gruntowe są droższym rozwiązaniem niż pompy powietrzne, ale przez wielu użytkowników uważane są za lepsze. Nie są tak zależne od temperatury panującej na zewnątrz jak pompy powietrzne. Można wykorzystać je do ogrzewania lub chłodzenia domu oraz do podgrzewania wody.

Daikin Altherma 3 GEO

To model 3w1, odpowiada za wszystkie wymienione wyżej działania. Jego dużą zaletą jest możliwość zdalnego sterowania. Ta pompa gruntowa jest też dostępna w wersji samego grzania, w końcu nie wszystkim zależy na funkcji chłodzenia. Jednostki mocy tego urządzenia wahają się od 6 kW do 8,5 kW, wszystkie wyposażone są w grzałkę zapasową o mocy 9 kW.

Daikin Altherma GEO

Ta pompa gruntowa przypomina szafę, dopasuje się do każdego wnętrza. Służy do ogrzania domu oraz wody. Cenną rzeczą w tym modelu jest inwerter, który zapewnia optymalne zużycie energii, zmniejszając tym samym koszty i zapewniając odpowiednią temperaturę. Jego moc wynosi 10,2 kW, a pojemność 180 l.

Pompy CWU

Pompy CWU zapewniające ciepłą wodę w domu są wyjątkowo potrzebne.

Daikin Altherma R HW

Pompa ta zapewnia możliwości grzewcze w nawet najcięższych warunkach. Podczas dużych mrozów natychmiast podgrzewa wodę. Fanom ekologicznych rozwiązań szczególnie przypadnie do gustu, ponieważ można ją połączyć do ogrzewania solarnego. Występuje w kilku różnych wariantach o różnych mocach (2-2,5 kW) i pojemnościach (300-500 l).

Daikin Altherma M HW

Oprócz tego, że spełnia swoje zadanie, to jeszcze pięknie wygląda. To pompa ciepła w typie monoblok. Dostępna jest w trzech różnych wariantach z uwzględnieniem różnych pojemności (200-260 l). Dwiema najważniejszymi zaletami tego urządzenia są: możliwość przenoszenia i bardzo cicha praca.

Wybór pompy ciepła warto dokładnie przemyśleć, ponieważ jest to urządzenie, które będzie służyć latami.

 

 

Masz pytania? Zapytaj naszych doradców!