Pompa ciepła SkawinaJako salony Daikin w Krakowie pragniemy dostarczać usługi najwyższej jakości. Wierzymy, że nieustanny rozwój naszego zespołu, pozwala na budowę pozycji eksperta z zakresu montażu i serwisu pomp ciepła a także klimatyzacji. Świadczymy również kompleksowe usługi: projektowanie wraz z doradztwem oraz serwis instalowanych urządzeń.  Nie ograniczamy się do jednego miasta, a swoją działalność rozszerzamy na całe województwo. Realizujemy prace w mniejszych miejscowościach takich jak np. Skawina.

Systemy pomp ciepła stanowią coraz popularniejszą formę pozyskiwania ogrzewania, co pozwala nam na dynamiczny wzrost. Wierzymy, że ta nowoczesna technologia, została stworzona w służbie człowiekowi. Podobnie jak nasze środowisko. Jest ono nie tylko naszą oazą, ale także możemy czerpać z niego źródła niezbędne do ogrzania naszych domów. Pompy ciepła, jako ekologiczne źródło energii cieplnej to przyszłość, ale także nasza teraźniejszość. Na czym polega ich działanie oraz sukces?

Pompy ciepła – działanie, etapy i zalety

Działanie pomp ciepła jest niezwykle proste. Nie ma tutaj skomplikowanych zasad czy mechanizmów. Wykorzystuje ona energię pochodzącą z zewnątrz, czyli środowiska je otaczającego. Rodzaj pomp określa typ użytego źródła, dzięki czemu wyróżniamy:

  • powietrzne pompy ciepła (źródło – powietrze z zewnątrz),
  • gruntowe pompy ciepła (źródło – grunt, wody gruntowe).

Jest to odwrócona zasada działania lodówki. Pompa ciepła pobiera chłodniejsze powietrze z zewnątrz, przetwarza i oddaje jako ciepłe powietrze do wewnątrz. Jak przebiegają poszczególne etapy?

Pobranie energii z zewnątrz

Pobranie energii z zewnątrz przebiega zależnie, od wcześniej wspomnianego rodzaju pompy. I tak oto mamy wentylatory, które bezpośrednio wciągają powietrze w powietrznych pompach ciepła. Natomiast w gruntowych pompach używany jest glikol, który absorbuje energię. W każdym z przypadków energia jest transportowana do następnego etapu.

Przetwarzanie pozyskanej energii

Przetwarzanie zaczyna się w parowniku. Z niego czynnik chłodniczy trafia do sprężarki, podwyższającej jego temperaturę. Tym samym skrapla się on i uwalnia ciepło, a następnie transportowany jest do zaworu rozprężonego. W nim zachodzi zmniejszenie ciśnienie, które w efekcie czynnik zmienia swoją postać na ciekłą.

Dystrybucja ciepła

Cały proces zamyka się w ostatnim kroku, gdzie uzyskane ciepło jest dystrybuowane oraz magazynowane.

Zalety pomp ciepła

Pompy ciepła wykorzystują energię pochodzącą z natury. Ten „zielony  system” jest nie tylko przyjazny środowisku, ale także człowiekowi. Bezpieczeństwo najwyższej jakości urządzenia, a także jego prosta obsługa nie przysporzą większych kłopotów. Jest to także doskonałe rozwiązanie, jeżeli nie mamy dostępu do gazu. Zalet jest wiele, więc nie należy dłużej się zastanawiać, skoro znamy już zasady działania oraz pozytywny wpływ pomp ciepła.

Poznaj naszą ofertę!

Skawina miasto z energią

Skawina to miasto i gmina z energią – nie tylko wśród mieszkańców i całej społeczności, ale także tą naturalną. Wspierane są inicjatywy proekologiczne związane z montażem instalacji fotowoltaicznych oraz pomp ciepła. Zielona energia napędza cały ten region. Nic więc dziwnego, że coraz więcej ludzi przeprowadza się do niej np. z Krakowa. Uciekając od jego miejskiego tłoku i przytłaczającego betonu.

 

Malownicze tereny są gotowe przyjąć kolejnych ludzi wraz z ich rodzinami, które pragną ciszy oraz chcą utrzymać kontakt z naturą. Warto zainwestować tam w działkę budowlaną o czym może świadczyć powiększanie się Skawiny o nowe osiedla. Decydując się na budowę własnego domu, nie zapomnij o własnym źródle ogrzewania. Wybierz pompy ciepła, które stanowią przyjazny sposób, aby ogrzać swoich domowników.

Zapraszamy do kontaktu!