Pompa ciepła Olkusz 

 

Profesjonalny montaż pomp ciepła w Olkuszu

Coraz częściej możemy zauważyć odwrót w stronę ekologicznych rozwiązań. Dotykają one każdej sfery naszego życia, także podczas planowania sposobu ogrzewania domu. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest instalacja pompy ciepła. To nowoczesne, a  zarazem proste w obsłudze urządzenie można zamontować w nowym budownictwie, ale także starszym typie.

Salon Daikin Kraków oferuje kompleksową usługę w której zakres wchodzą: dystrybucja pomp ciepła, projekt wraz z doradztwem, montaż pomp ciepła i innych systemów, serwis i konserwacja. Działamy na terenie Krakowa a także okolicznych miejscowości jak Olkusz, świadcząc usługi najwyższej jakości. Stawiamy na nowoczesne rozwiązania, które równocześnie są efektywne i ekonomiczne. Dostarczane przez nas urządzenia i usługi spełniają wszelkie wymogi, zapewniając przy tym bezpieczeństwo domowników. Efektywność i ekologia to podstawy naszego działania, a pompy ciepła są jego nieodzownym elementem.

Pompy ciepła – technologia w służbie człowiekowi

Technologia, na której zostały oparte zasady działania pomp ciepła, nie jest człowiekowi obca. Jest to odwrotność działania lodówki. Pompy ciepła pobierają energię z dolnego źródła, w zależności od typu pompy. W ofercie posiadamy:

  • powietrzne pompy ciepła (pobierające powietrze z zewnątrz),
  • gruntowe pompy ciepła (których źródło energii jest w gruncie lub wodach gruntowych),
  • hybrydowe pompy ciepła.

Oparte są na podobnych mechanizmach. Cały proces powstawania energii cieplnej dzieli się na trzy etapy, którego działanie zawdzięcza się niezawodnemu systemowi.

Pobór ciepła

Pierwszy z etapów rozpoczyna się od pobrania ciepła przez pompę z dolnego źródła, otoczenia znajdującego się na zewnętrz. Ciepło jest absorbowane przez glikol w gruntowych pompach ciepła, a w przypadku powietrznych pomp ciepła wentylatory zasysają powietrze.

Przetwarzanie ciepła

Przetransportowane ciepło jest następnie przetwarzane. W parowniku zaczyna się cały obieg, gdzie temperatura czynnika jest jeszcze niska. Ulega ona podwyższeniu w sprężarce, gdzie skrapla się, uwalnia ciepło, które przekazuje się do zaworu rozprężonego. W dalszej kolejności zmniejsza się ciśnienie, co skutkuje zmianą stanu skupienia czynnika na ciekłą.

Ogrzewanie

Efektem końcowym jest rozprowadzanie ciepła w całym budynku. Jest ono także magazynowane.

Dowiedz się więcej - skontaktuj się z nami!

Pompa ciepła – dlaczego warto?

Działanie pomp ciepła jest niezwykle proste. Sama obsługa nie należy do skomplikowanych. Sama instalacja nie zajmuje także wiele miejsca. To stałe źródło ogrzewania jest niezwykle wydajnym – ekonomicznym rozwiązaniem. Komfort domowników idzie tutaj w parze z oszczędnościami, które są niezwykle istotną kwestią w domowym budżecie.

Kluczową korzyścią związaną z montażem pompy ciepła jest wybór ekologicznego źródła ogrzewania. Zielona energia coraz bardziej zyskuje na popularności co prowadzi do rozwoju technologicznych rozwiązań dla nowoczesnych domostw.

Zielone tereny, zielona energia, zielony dom Olkusz

Żyjąc na co dzień w mieście jesteśmy narażeni na szkodliwe działanie m.in.: hałasu i smogu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej ludzi decyduje się na ucieczkę od wielkich aglomeracji. Przeprowadzka w zielone tereny, gdzie piękno krajobrazu oraz spokojniejszy rytm życia, sprzyja rozwojowi mniejszych ośrodków miejskich jak Olkusz. Ta niewielka miejscowość nie tylko stanowi historyczny zakątek na mapie małopolski, ale także malownicze, zielone tereny, wokół których można zamieszkać.

Miasto powiększa się o kolejne osiedla, gdzie swój azyl znajduje coraz więcej rodzin. Stawiając także na inicjatywy lokalne, a także ekologię, rozwijają postawy obywatelskie wśród swoich mieszkańców – zwłaszcza tych najmłodszych. To doskonałe miejsce, aby zbudować swój własny dom. Warto także zaopatrzyć go w „zielone rozwiązania” jak montaż pomp ciepła. Pozwoli to na ekologiczny dom na miarę XXI wieku.

Umów się na wykonanie usługi i montaż!

 

Pompa ciepła Olkusz - nowoczesne rozwiązanie dla Twoich potrzeb

Nowoczesnym rozwiązaniem, gwarantującym wygodne i efektywne ogrzewanie gospodarstwa domowego jest właśnie pompa ciepła. Olkusz jest miastem, w którym innowacyjne rozwiązania są coraz częściej wykorzystywane – dotyczy to również kwestii instalacji centralnego ogrzewania. Korzystanie ze zdobyczy technologii w przypadku ocieplania przestrzeni mieszkalnych jest niezwykle istotne, ponieważ pozwala zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy w skali roku, co sprawia, że pompy ciepła w tym mieście są niezwykle ekonomicznym rozwiązaniem. Jeśli zależy Ci na efektywnym ogrzewaniu Twojego domu, które Cię nie zawiedzie, pompa ciepła będzie idealnym wyborem. To jedna z najtańszych opcji, która pomaga w generowaniu znacznych oszczędności w domowym budżecie. Z tego powodu może być również wykorzystywana w budownictwie, ponieważ spełnia wszelkie obowiązujące obecnie normy.

 

Profesjonalny montaż pompy ciepła w Olkuszu

Korzystając z naszych usług, zyskujesz nie tylko możliwość indywidualnego doboru urządzenia dostosowanego do potrzeb Twojego gospodarstwa domowego, ale także szereg innych udogodnień. Zakupione u nas pompy ciepła zostają objęte opieką gwarancyjną i pogwarancyjną. Oferujemy profesjonalną usługę konserwacji instalacji, aby utrzymać je w jak najlepszym stanie przez lata. U nas skorzystasz również z montażu pompy ciepła. Olkusz jest miastem, w którym taka usługa jest jak najbardziej możliwa. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.