Pompa ciepła MogilanyPompy ciepła stanowią zieloną alternatywę dla ogrzewania gazem czy też węglem. Posiadają także szereg zastosowań oraz zalet. Nic więc dziwnego, że są coraz częściej wybieranym źródłem ciepła. Oferta salonów Daikin Mogilany pozwala na wybór sprzętu najwyższej jakości, będących także wielofunkcyjnymi źródłami, pozwalającymi na połączenie z układem solarnym, czy też sterowanie online.

Możliwe jest także, w zależności od typu pompy, połączenie funkcji ogrzewania z chłodzeniem oraz wytwarzaniem ciepłej wody. System ogrzewania przy ich pomocy polega na trzech etapach, które posiadają własne specyfikacje, zależne od budowy oraz rodzaju czynnika chłodniczego.

Jak działają pompy ciepła?

Działanie pomp ciepła jest z zasady takie samo jak lodówek. Ta odbiera ciepło ze swojego wnętrza i transportuje je na zewnątrz (pomieszczenia, w którym się znajduje). W przypadku pomp ciepła przebiega to odwrotnie. Pobierają one ciepło w zależności od dolnego źródła np. z powietrza zewnętrznego, gruntu, zbiornika. Wpływają na to różne rodzaje pomp. Ich wybór zależny jest od indywidulanych preferencji. W naszej ofercie posiadamy:

  • powietrzne pompa ciepła,
  • gruntowe pompa ciepła,
  • hybrydowe pompy ciepła.

Ich działanie oparte jest na trzyetapowym procesie. Całość pozwala na wieloletnie korzystanie z niezawodnego systemu.

Pobór ciepła

Polega na systemie źródła ciepła, który pobiera energię z zewnątrz, potrzebną do ogrzania. Krążąca w tym systemie ciecz (czynnik chłodniczy, najczęściej jest to glikol) absorbuje ciepło z otoczenia tj. z gruntu lub zbiornika wodnego, a następnie transportuje do pompy ciepła. W przypadku pomp powietrznych, przez wentylatory zasysane jest powietrze, które trafia bezpośrednio do pompy ciepła.

Wykorzystanie ciepła

Pompa ciepła na tym etapie pracuje, aby odzyskane ciepło było użyteczne. Sprawnie działający system, polega na obiegu, w którym krąży gazowy czynnik chłodniczy. Zmienia on swoje ciśnienia oraz stan skupienia.

Ogrzewanie

Ostatnim elementem w całym układzie jest system dystrybucji i przechowywania ciepła. Rozprowadzane jest ono po całym domu a także je przetrzymuje. 

 

Sprawdź naszą ofertę!

 

Kiedy warto wybrać pompę ciepła?

Wybór pompy ciepła, jako swojego stałego źródła ogrzewania budynku jest doskonałą decyzją. Przyniesie to szereg zalet m.in. dla domowego budżetu, komfortu domowników, a także korzyści ekologicznych. Nie ma większego znaczenia, z jakim budynkiem mamy do czynienia. Oczywiście największą wydajność będą miały w dobrze izolowanych budynkach, ale także te poddane termomodernizacji, mogą zostać zaopatrzone w nowy system ogrzewania.

Montaż oraz późniejsze korzystanie z nich jest niezwykle proste. Pompy ciepła są doskonałym wyborem dla domów z ogrzewaniem podłogowym, grzejnikowym niskotemperaturowym. Również, jeżeli nie ma dostępu do gazu ziemnego, pompy stanowią ciekawą alternatywę.

Pompa ciepła w Twoim domu

Życie w wielkim mieście jak Kraków posiada wiele zalet, jednakże marząc o własnym domu warto wyjechać poza miasto. Małe gminy takie jak Mogilany to miejsce, gdzie możesz odetchnąć świeżym powietrzem i odpocząć od miejskiego zgiełku. Ta prężnie rozwijająca się okolica, stanowi coraz częstszy wybór, aby rozpocząć budowę własnego domu. Aktywna społeczność lokalna, okolice pełne zielonych lasów i terenów, sprzyjających rekreacyjnemu spędzaniu wspólnego czasu to tylko kilka zalet, aby zainwestować w teren pod budowę, ale także zakup gotowego budynku.

Przenosząc się w ten nowoczesny region, warto wybrać zieloną alternatywę dla systemu ogrzewania. Może to właśnie do Ciebie przyjedziemy zamontować pompę ciepła w Mogilanach?

W Salon Partnerski Daikin Mogilany zajmujemy się fachowym doradztwem, projektowaniem, instalacją i serwisowaniem urządzeń takich, jak pompy ciepła w domach prywatnych, biurach i przestrzeniach firmowych.

 

Zapraszamy do kontaktu!